Etusivu > Tekninen palvelukeskus > Kadut ja liikenne > Katu- ja puistosuunnittelun yhteystiedot

Katu- ja puistosuunnittelun yhteystiedot

Vastuualueen päällikkö

Välimäki Sanna
Liikenneinsinööri
Yrjönkatu 6 B 5krs. 28100 Pori
Puh: (02) 621 4180
sanna.valimaki@pori.fi

Sijaisena toimii

Rantamäki Markku
suunnitteluinsinööri, työsuojeluvaltuutettu
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: 044 701 1696
markku.rantamaki@pori.fi

Muut suunnittelijat

Riihimäki Eija
liikennesuunnitteluinsinööri
Yrjönkatu 6 b 28100 Pori
Puh: 044 701 0262
eija.riihimaki@pori.fi
Järvinen Matti
Liikennesuunnittelija
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: 044 701 1698
matti.jarvinen@pori.fi
Kärki Jouni
joukkoliikennesuunnittelija
Yrjönkatu 6 B 28100 PORI
Puh: 044 701 1732
jouni.karki@pori.fi
Lehto Irma
suunnitteluinsinööri
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori, 5 kerros
Puh: 044 701 1685
irma.lehto@pori.fi
Kalaoja Johanna
suunnitteluinsinööri
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori, 5 kerros
Puh: 044 701 4181
johanna.kalaoja@pori.fi
Heinävaara Tuija
suunnitteluinsinööri
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: 044 701 8887
tuija.heinavaara@pori.fi
Piikkilä Jari
suunnittelurakennusmestari
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: 044 701 1697
jari.piikkila@pori.fi
Isokorpi Marjatta
suunnitteluavustaja
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: 044 701 1701
marjatta.isokorpi@pori.fi
Ahtolinna Raili
suunnitteluavustaja
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: 044 701 1689
raili.ahtolinna@pori.fi
Kaila Sari
suunnitteluavustaja
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: 044 701 1688
sari.kaila@pori.fi
Pesonen Katja
suunnitteluhortonomi
Kirjurinluodontie 6 28100 Pori Pl 134 28101 Pori
Puh: 044 701 1808
katja.pesonen@pori.fi
Söderberg Tapani
suunnitteluhortonomi
Kirjurinluodontie 6 28100 PORI
Puh: 044 701 1756
tapani.soderberg@pori.fi
Palvelupiste Porina
Yrjönkatu 6 B 28100 Pori
Puh: (02) 623 4100
porina@pori.fi


Tienkäyttäjän linja
Palautteet, yleiset tiet (valta-, maan- ja paikallisteiden sekä ramppien osalta)
puh. (02) 00 2100

Tärpit

Liikennesuunnittelun palautepuhelin:

02 623 4220

Avoinna pe klo 9.30 - 14.00. Muina aikoina voi jättää palautteita sähköpostitse liikennesuunnittelu(at)pori.fi.


Puhelun hinta on oman operaattorin mukainen lanka- tai mobiiliverkkomaksu.