Etusivu > Tekninen palvelukeskus > Kadut ja liikenne > Liikenneväylien rakentaminen, hoito ja ylläpito > Yhteys- ja päivystystiedot

Yhteystiedot

Vastuualueen päällikkö

Rosenholm Arto
kadunrakennusinsinööri
Muistokatu 1 28120 Pori
Puh: 044 701 1745
arto.rosenholm@pori.fi

Toimisto

Snellman Anne
tekninen asiantuntija
Muistokatu 1 28120 Pori
Puh: 044 701 1736
anne.snellman@pori.fi

Liikenneväylien ylläpito

Kartastenpää Jyrki
tiemestari
Muistokatu 1 28120 Pori
Puh: 044 701 4791
jyrki.kartastenpaa@pori.fi
Johansson Jani
aluetiemestari
Muistokatu 1 28120 Pori
Puh: 044 701 1727
jani.johansson@pori.fi

Eilistö Kari
apulaistyönjohtaja
Puh: 044 701 1625
kari.eilisto@pori.fi

Talvipäivystys ajalla 30.10.2017-2.4.2018
liikenneväylien ylläpito virka-ajan ulkopuolella (auraus, hiekoitus yms.)
ma-to klo 15:30-07:00
pe-ma klo 14:15-07:00
puh. 044 701 4020

Liikenneväylien rakentaminen

Välimaa Tommi
infran rakentamisen toimintayksikön esimies
Muistokatu 1 28120 Pori
Puh: 044 701 1739
tommi.valimaa@pori.fi
Kuusisto Petteri
rakennusmestari
Muistokatu 1, 28120 Pori
Puh: 044 701 9198
petteri.kuusisto@pori.fi
Lintula Janne
rakennusmestari
Muistokatu 1 28120 Pori
Puh: 044 701 4788
janne.lintula@pori.fi
Vaahtera Ari
kaivantovalvoja
Ulasoorintie 9 28600 Pori
Puh: 044 701 1724
ari.vaahtera@pori.fi

Kiinteistökuvaukset, vauriotutkimukset

Kuusisto Petteri
Rakennusmestari
Puh: 044 701 9198

Maatutkimuslaboratorio

Katajisto Juha
laboratorionhoitaja
Muistokatu 1 28120 Pori
Puh: 044 701 1690
juha.katajisto@pori.fi
Asiasanat: päivystys