Etusivu > Viestintä

Viestintä

Viestintäyksikkö ohjaa kaupungin viestintää ja markkinointia. Se huolehtii yhteisökuvan koordinoinnista ja kehittämisestä; brändikuvasta ja graafisesta ilmeestä. SuomiAreena ja Asuntomessut 2018 Porissa -tapahtumien järjestelyt ovat myös keskeinen osa yksikön toimintaa.

Kaupunginhallituksen ja -valtuuston tiedottamisesta vastaa ko. toimielinten sihteeri yhdessä viestintäyksikön kanssa. Lautakuntien tiedottamisesta vastaavat ko. toimielinten sihteerit yhdessä toimialojen viestintävastaavien kanssa.

Toimialojen viestinnästä vastaavat toimialajohtajat yhdessä toimialojen viestintävastaavien kanssa.

Kaupungin eri toimialojen osaajat ovat median käytettävissä asiantuntijahaastatteluihin. Haastattelupyynnöissä yhteyttä voi ottaa Porin viestintään.

Yhteystiedot

Porin kaupungin viestintä
PL 121, 28101 Pori
Käyntiosoite: Hallituskatu 12, 28100 PORI

viestinta@pori.fi

Salla Rajala, viestintäpäällikkö, puh. 044 701 9789
salla.rajala@pori.fi

Elli-Mari Sulonen, viestintäsuunnittelija, puh,044 701 9783
elli-mari.sulonen@pori.fi

Marika Virtanen
, viestintäsuunnittelija, puh. 044 701 9788
marika.virtanen@pori.fi

Toni Peltonen, viestintäsuunnittelija (kansallinen palveluarkkitehtuuri – KaPa), puh. 044 701 8384
toni.peltonen@pori.fi

Tiina Lehtonen, Asuntomessut Porissa 2018 -tiedottaja, SuomiAreenan tapahtumapäällikkö, puh. 044 701 1021
tiina.j.lehtonen@pori.fi

Heli Koskela, graafinen suunnittelija, puh. 044 701 8045
heli.koskela@pori.fi