Etusivu > Viestintä

Medialle

Viestintäyksikkö ohjaa kaupungin viestintää ja markkinointia. Se huolehtii yhteisökuvan koordinoinnista ja kehittämisestä; brändikuvasta ja graafisesta ilmeestä. SuomiAreena ja Asuntomessut 2018 Porissa -tapahtumien järjestelyt ovat myös keskeinen osa yksikön toimintaa.

Kaupunginhallituksen ja -valtuuston tiedottamisesta vastaa ko. toimielinten sihteeri yhdessä viestintäyksikön kanssa. Lautakuntien tiedottamisesta vastaavat ko. toimielinten sihteerit yhdessä toimialojen viestintävastaavien kanssa.

Toimialojen viestinnästä vastaavat toimialajohtajat yhdessä toimialojen viestintävastaavien kanssa.

Kaupungin eri toimialojen osaajat ovat median käytettävissä asiantuntijahaastatteluihin. Haastattelupyynnöissä yhteyttä voi ottaa Porin viestintään.

Yhteystiedot

Porin kaupungin viestintä
PL 121, 28101 Pori
Käyntiosoite: Hallituskatu 12, 28100 PORI

viestinta@pori.fi

Salla Rajala, viestintäysikön päällikkö

puh. 044 701 9789, salla.rajala@pori.fi

Viestintä

Elli-Mari Sulonen, viestintäsuunnittelija
puh,044 701 9783, elili-mari.sulonen@pori.fi

Marika Virtanen, viestintäsuunnittelija
puh. 044 701 9788, marika.virtanen@pori.fi

Toni Peltonen, viestintäsuunnittelija (kansallinen palveluarkkitehtuuri – KaPa)
puh. 044 701 8384, toni.peltonen@pori.fi

Heli Koskela, graafinen suunnittelija
puh. 044 701 8045, heli.koskela@pori.fi

Asuntomessut Porissa 2018

Tiina Lehtonen, tiedottaja
puh. 044 701 1021, tiina.j.lehtonen@pori.fi

SuomiAreena

Kristian Vainio, tuottaja
puh. 044 701 1018, kristian.vainio@pori.fi

Tiina Lehtonen, tapahtumapäällikkö
puh. 044 701 1021, tiina.j.lehtonen@pori.fi

Jenni Åman, tapahtumakoordinaattori
puh. 044 701 8244, jenni.aman@pori.fi

Anu Tuovinen, tapahtumakoordinaattori
puh. 044 701 1122, anu.tuovinen@pori.fi

Gitta Alm, harjoittelija
puh. 044 701 9805, gitta.alm@pori.fi