Etusivu > Viestintä

Viestintä

Porin kaupungin viestintä vastaa konsernihallinnon viestinnästä ja tiedottamisesta. Yksikkö ohjaa koko kaupungin viestintää. Hallintokuntien viestinnästä vastaavat virastopäälliköt. SuomiAreenan järjestelyt ovat keskeinen osa yksikön toimintaa ja se osallistuu myös muiden tapahtumien järjestelyihin.

Porin kaupungin löydät myös sosiaalisesta mediasta

Yhteystiedot

Porin kaupungin viestintä
PL 121, 28101 Pori
Käyntiosoite: Hallituskatu 12, 28100 PORI

viestinta@pori.fi

Salla Rajala, viestintäpäällikkö, puh. 044 701 9789
salla.rajala@pori.fi

Elli-Mari Sulonen, viestintäsuunnittelija, puh,044 701 9783
elli-mari.sulonen@pori.fi

Marika Virtanen
, viestintäsuunnittelija, puh. 044 701 9788
marika.virtanen@pori.fi

Toni Peltonen, viestintäsuunnittelija (kansallinen palveluarkkitehtuuri – KaPa), puh. 044 701 8384
toni.peltonen@pori.fi

Tiina Lehtonen, Asuntomessut Porissa 2018 -tiedottaja, SuomiAreenan tapahtumapäällikkö, puh. 044 701 1021
tiina.j.lehtonen@pori.fi

Heli Koskela, graafinen suunnittelija, puh. 044 701 8045
heli.koskela@pori.fi